דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
כניסה
הסתר תפריט
תכניות העשרה
אלטרנטיבי
אמנות
חברה ותרבות
חינוך מוסיקלי
חינוך סביבתי
חקר ומדע
טכנולוגיות מתקדמות
מחול ותנועה
מיומנויות חיים
מילים וסיפורים
ספורט
עם וארץ ישראל
פיתוח חשיבה
צילום וידאו וקולנוע
שפות
תאטרון ודרמה
מודלים נוספים
header right

אתר רשות בדיקה מרכז שפירא

ספרינגפילד (באנגלית: Springfield) היא עיר אמריקאית בדיונית בה מתגוררות הדמויות הראשיות בסדרת האנימציה האמריקאית המצליחה משפחת סימפסון ובה מתרחשת רוב עלילת הסדרה.
יוצרי הסדרה ציינו בעבר שהעיר ספרינגפילד מהווה למעשה דגם של העולם, בו תושביה, דמויות הסדרה, מתמודדות עם הסוגיות העומדות בפני החברה המודרנית. למשל, באמצעות העובדה שהומר עובד בתחנת כוח גרעינית, יוצרי הסדרה מציגים בעיות אקטואליות הקשורות לאיכות הסביבה או באמצעות בית הספר היסודי של ספרינגפילד שבו בארט וליסה לומדים. יוצרי הסדרה מציגים סוגיות אקטואליות שונות בתחום החינוך אשר עומדות על סדר היום בעולם.
5
15
3,200
31
ספרינגפילד מייצגת את העיר האמריקאית הטיפוסית ואיננה מבוססת על עיר אמיתית[3]. אף על פי כן, מאט גריינינג, יוצר הסדרה, ציין כי לספרינגפילד יש הרבה במשותף עם פורטלנד, אורגון - עיר הולדתו של גרייניג, ושמה נלקח מזה של ספרינגפילד, אורגון, הסמוכה לפורטלנד. גריינינג ציין כי מקור השראה נוסף לספרינגפילד הייתה העיר הבדיונית מלונוויל (Melonville) בסדרת המערכונים הקנדית Second City Television אשר הכילה מגוון רחב של דמויות חוזרות ונשנות, אשר שימשה בתור זירת ההתרחשות העיקרית של התוכנית. גריינינג ציין כי הוא בחר בשם ספרינגפילד, משום שזהו אחד משמות היישובים הנפוצים ביותר בארצות הברית - ישנן 22 ערים בשם זה בארצות הברית, כולל בירת אילינוי.